Temperatūra Jēkabpilī -°;
Jaunumi
Pozitīvi vērtē notiekošo siltumapgādes projektu pilsētā

Pozitīvi vērtē notiekošo siltumapgādes projektu pilsētā

Notikumi / 12:07, 5.Novembris, 2019 / Autors: Kaspars Siliņš / Skatīts: 160 reizes

21.oktobrī Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps klātienē apmeklēja šovasar uzsākto projektu “Siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jēkabpils pilsētā, Tvaika ielas rajonā”, kuru realizē SIA “Jēkabpils siltums”  un būvniecības darbus veic SIA “Hektors”. A. Kraps apsekojot objektu uzdeva aktuālos jautājumus Sia "Jēkabpils siltums" valdes priekšsēdētājam Aleksandram Karpenko, SIA “Hektors” vadītājam Broņislavam Ivanovskim un būvinženierim Jevgenijam Zabidarovam, kā arī pārrunāja jautājumus, kuri radušies projekta ieviešanas laikā.  Projektā tiek veikta Tvaika ielas rajona siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas rekonstrukcija, kas paredz aizstāt esošās virszemes trases un pazemes siltumtrases dzelzsbetonu kanālos ar bezkanāla izpildījumā izbūvētām pazemes trasēm ar rūpnieciski izolētām siltumtīklu caurulēm. Pilsēta iegūs gandrīz pusotru kilometru rekonstruēto siltumtrašu, no kurām nepilni 800 m tiks izbūvētas pa esošo vietu un gandrīz 700 m pa jaunu vietu, iznesot siltumtīklus no privātiem zemesgabaliem un aizvietojot vecos posmus. Plānots, ka šis projekts ļaus samazināt siltumenerģijas zudumus vēl par aptuveni 3-4%.

Pēc situācijas apsekošanas, viedokli pauda domes priekšsēdētājs Aivars Kraps: Šis bija pirmais kapitālsabiedrību projekts, ko apskatīju klātienē, kas nav pašvaldības projekts. Domāju, ka pieredze novērtēt darbus klātienē ir nepieciešama, tādēļ arī turpmāk mēģināšu apskatīt un sekot līdzi arī lielākajiem kapitālsabiedrību projektiem.  

Pēc šodien (21.10.) redzētā un sarunām ar siltuma uzņēmuma direktoru un būvnieku, varu teikt, ka darbi notiek pēc plāna un līdz objekta  nodošanas termiņam nākamajā gadā, viss tiks pabeigts un sakārtots.

Ņemot vērā, ka uzņēmuma direktors uzsvēra par projektā sasniedzamajiem rezultātiem- līdz pat 4%  siltumenerģijas zudumu samazinājuma trasēs, tas ir būtisks samazinājums un vērtēju to pozitīvi.”

Kā uzsver SIA "Jēkabpils siltums" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko, pēdējo astoņu gadu laikā, SIA “Jēkabpils siltums” veicot rekonstrukcijas darbus siltumtrasēs, lielāko daļa siltumtrašu ir nomainīta pret rūpnieciski izolētām caurulēm, kas ļāvis samazināt siltumenerģijas zudumus no 30%- 2011.gadā  līdz 16%-2016.gadā. Plānots, ka īstenojot arī šo projektu siltuma zudumi trasēs varētu samazināties līdz pat 12%.

Ieteikt citiem: