Temperatūra Jēkabpilī -°;
Jaunumi
Uzsākts siltumapgādes pārvades projekts Tvaika ielas rajonā

Uzsākts siltumapgādes pārvades projekts Tvaika ielas rajonā

Notikumi / 12:01, 31.Maijs, 2019 / Autors: Kaspars Siliņš / Skatīts: 255 reizes

SIA “Jēkabpils siltums” šovasar plāno veikt Tvaika ielas rajona siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas rekonstrukciju Jēkabpilī. Tas tiek darīts, lai paaugstinātu siltumenerģijas apgādes sistēmu efektivitāti. Pagājušajā gadā  SIA “Jēkabpils siltums” parakstīja līgumu  ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA ) par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu Tvaika ielas rajonā.  Projekta ietvaros ir paredzēts veikt Tvaika ielas rajona siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas rekonstrukciju, kas paredz aizstāt esošās virszemes trases un pazemes siltumtrases dzelzsbetonu kanālos ar bezkanāla izpildījumā izbūvētām pazemes trasēm ar 2. sērijas rūpnieciski izolētām siltumtīklu caurulēm.

Valdes priekšsēdētājs A.Karpenko:  „Projekta rezultātā Jēkabpils iegūs gandrīz pusotru kilometru rekonstruēto siltumtrašu, no kurām nepilni 800 m tiks izbūvētas pa esošo vietu un gandrīz 700 m pa jaunu vietu, iznesot siltumtīklus no privātiem zemesgabaliem un aizvietojot vecos posmus.” Kopējais siltumtīklu garums Jēkabpils pilsētā ir 25,2 km. Pēdējo astoņu gadu laikā, veicot rekonstrukcijas darbus siltumtrasēs, lielākā daļa siltumtrašu ir nomainīta pret rūpnieciski izolētām caurulēm, kas ļāvis samazināt siltumenerģijas zudumus no 30%- 2011.gadā  līdz 16%-2016.gadā.

Projekta  „ Tvaika ielas rajona siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas rekonstrukcija” kopējie izdevumi: 1 801 851,60 EUR, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi:1 489 133,55EUR. Atbalsta summa jeb Kohēzijas fonda finansējums: 40% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 595 653,42 EUR. Privātais attiecināmais finansējums: 60% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 893 480,13 EUR. Projekta kopējie neattiecināmie izdevumi jeb privātais neattiecināmais finansējums 312 718,05 EUR.

A.Sleže
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieteikt citiem: