Temperatūra Jēkabpilī -°;
Jaunumi
No 1.augusta SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs samazināsies par 14,5%

No 1.augusta SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs samazināsies par 14,5%

Paziņojumi / 16:16, 1.Augusts, 2023 / Autors: Jēkabpils Siltums / Skatīts: 171 reizes

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus sešiem komersantiem. Siltumenerģijas gala tarifs augustā vēl samazināsies Jēkabpilī, Valmierā, Saldū, Baložos, Ozolniekos, ka arī Ropažu, Silakroga, Mucenieku, Zaķumuižas, Ezeres, Namiķu un Pampāļu ciemā.

SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs samazināsies par 14,5%
Jēkabpilī no š.g. 1.augusta siltumenerģijas tarifs būs 78,14 EUR/MWh. Salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš š.g. 1.jūlija, jaunais tarifs samazināsies par 14,5%. Tarifa izmaiņas saistītas ar kurināmā (dabasgāzes) un iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumu, kā arī pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņām. Līdz ar jaunā tarifa spēkā stāšanos šī būs jau sestā reize, kad komersantam šogad mainījies tarifs.

Visiem minētajiem komersantiem ir piešķirta SPRK atļauja pašiem noteikt tarifus, ja mainās kurināmā cena, iepirktās siltumenerģijas cena vai pārdotās elektroenerģijas cena. Ikreiz, kad mainās minētie ietekmējošie faktori, komersanti iesniedz tarifus SPRK izvērtēšanai. Līdz ar to gada laikā tarifi vienam komersantam var mainīties vairākas reizes – gan pieaugt, gan samazināties.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu komersanti iesnieguši laikā no š.g. 16. līdz 30.jūnijam. SPRK, izvērtējot komersantu iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Jau ziņots, ka augustā tarifi vēl samazināsies arī Koknesē, Tukumā, Džūkstē, Sēmē, Slampē, Tumē, Vienībā un Pūrē.

Kopumā SPRK (17.07.2023.) izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem var iepazīties SPRK interaktīvajā tarifu kartē.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

Vairāk: https://www.sprk.gov.lv/events/ari-augusta-siltumenergijas-tarifi-latvija-turpina-samazinaties

Ieteikt citiem: