Temperatūra Jēkabpilī -°;
Jaunumi
SIA „ Jēkabpils siltums” apkures sezonai ir gatavs

SIA „ Jēkabpils siltums” apkures sezonai ir gatavs

/ 09:51, 29.Septembris, 2020 / Autors: Jēkabpils Siltums / Skatīts: 1490 reizes

Šoruden septembrī pabeigts pirms 2 gadiem iesāktais projekts
Šoruden septembrī noslēdzies pirms diviem gadiem  SIA “Jēkabpils siltums” uzsāktais projekts „Siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jēkabpils pilsētā, Tvaika ielas rajonā”. Projekts realizēts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Darbi pabeigti laicīgi, kā plānots, līdz šīs apkures sezonas sākumam. Projekta būvdarbus veica SIA “Hektors”. Siltumtīklu rekonstrukcijas laikā Tvaika ielas rajonā, esošās virszemes trases un pazemes siltumtrases dzelzsbetonu kanālos tika aizstātas ar bezkanāla izpildījumā izbūvētām pazemes trasēm ar rūpnieciski izolētām siltumtīklu caurulēm. Projekts gaitā tika rekonstruētas siltumtrases 1,5 kilometra garumā, daļa siltumtrases (798 m)  tika izbūvētas pa esošo vietu un daļa (673 m) pa jaunu maršrutu. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas sastāda EUR 1 489 133,55 EUR, no kurām ES fondu līdzfinansējums veido 40% jeb 595 653,42 EUR. Kā norāda SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko, projekta ietvaros protams galvenais uzsvars tiek likts uz zuduma samazināšanos, bet lai šo efektu varētu precīzi izvērtēt, ir jāpaiet vismaz vienai apkures sezonai.

Vasarā veikti dažādi remontdarbi uzņēmuma katlumājās
SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko stāsta, ka vasarā veikti dažādi remontdarbi uzņēmuma katlumājās. Celtnieku ielas katlumājā ir iegādāti divi jauni gāzes katli, kuri tiks uzstādīti un darbosies automātiskā režīmā. Šobrīd notiek katlu pievienošana esošajām siltumapgādes sistēmām. Darbi notiek ļoti raiti, tādēļ var teikt, ka jau tuvākajā laikā projekts tiks pabeigts un uz 1. oktobri katli būs ekspluatējami. Katlumājā operatora vairs nebūs, katli tiks iestatīti un darbosies automātiskā režīmā. Dārzu ielas katlumājā ir veikts šķeldas katla remonts.  Šeit katlam tika būtiski remontēts iekšējais oderējums.

Ķieģeļu ielas katlumājā notiek gāzes vada atjaunošana. Gāzes vads tika nejauši sabojāts vasarā. Tas ir gāzes vads, kas pieder citam uzņēmumam un veicot darbus,  to nejauši aizķēra būvniecības tehnika un līdz ar to gāzes vada virszemes daļa, kas ieiet "Jēkabpils siltums" uzņēmuma katlumājā Ķieģeļu ielas mikrorajonā, bija jānomaina. Tuvākajās dienās arī šie darbi tiks pabeigti, tiks veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un jau tuvākajā laikā katlumāju varēs palaist ekspluatācijā.

SIA “Jēkabpils siltums” jaunajai apkures sezonai ir gatavs
Visi iepriekš minētie darbi netraucē uzsākt apkures sezonu pēc nepieciešamības jebkurā laikā. Ņemot vērā laika apstākļus, apkure vispirms tiek uzsākta skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs. Savukārt daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ar jautājumu par apkures nodrošināšanu jāvēršas pie mājas apsaimniekotāja, kurš pēc mājas kopīpašnieku lēmuma par apkures uzsākšanu veic attiecīgas tehniskas darbības. SIA "Jēkabpils Siltums" ražo un piegādā siltumenerģiju līdz patērētāja īpašumam, t.i. veic siltumenerģijas piegādi līdz ēkas ievadam.

 

Attēlā: jaunais gāzes katls Celtnieku ielas mikrorajonā

Ieteikt citiem: